logo
  • چه جمعه هاكه يك به يك غروب شد نيامدي

    چه بغضها كه در گلو رسوب شد نيامدي

    براي ما كه خسته ايم ودل شكسته ايم، نه / ولي براي عده اي چه خوب شد ، نيامدي/ تمام طول هفته را به انتظار جمعه ام / دوباره صبح، ظهر، نه / غروب شد ، نيامدي.

  • السلام عليك ياأباعبدالله

    وعلي الارواح التي حلت بفنائك عليكم مني جميعا

    سلام الله أبدا مابقيت وبقي الليل والنهار ولاجعله الله آخر العهد مني لزيارتكم

۰
سید پیام
۳بهمن

در تاریخ نیز بزرگان مذهب که الگوی ما هستند با آنکه از نظر عقلانی و اخلاقی دارای کمال بوده و معصوم بودند ، اما بر کارگروهی و مشورت همیشه تاکید داشته و در عمل نیز بر اجرای آن اهتمام می ورزیدند .

در کشور ما نیز با درایت عالی امام خمینی ، مردم سالاری اسلامی به پا گردید . هر چند خیلی ها بنا داشتند تا انتخابات را زیر سوال ببرند اما برپایی انتخابات با قوانین اسلامی کمک شایانی در جهت اداره بهتر و پیشرفت کشور گرید تا جائیکه برای دیگر کشورهای اسلامی منطقه به الگو بدل گردید . با این حال به نظر میرسد هنوز آن طور که باید نتوانستیم فرهنگ و شرایط و موقعیت کار جمعی را به درستی در جامعه جا بیندازیم .

بعنوان مثال اینکه به انتخابات احترام بگذاریم و به فرد منتخب کمک کنیم تا بتواند با قدرت به کشور خدمت نماید . اما متاسفانه مشاهده می کنیم هر وقت انتخابات و رای مردم به نفع ما بوده استقبال می کنیم و اگر به ضرر ما و تفکر مورد نظر بوده ، جبهه می گیریم و به شکل های مختلف کارشکنی می کنیم .

در این خصوص بارزترین اعتراضات و ناهنجاری در سال ۸۸ اتفاق افتاد که عدم پذیرش قانون و انتخابات باعث بوجود آمدن هزینه هایی برای کشور و مردم گردید .

البته ضعف کار اجتماعی و گروهی فقط به سیاست ختم نمی شود . برای نمونه ما در ورزش های انفرادی نیز خیلی بهتر از ورزش های گروهی عمل نموده ایم .

تشکیلات

در کارهای فرهنگی نیز همینطور . تا کنون نتوانستیم به اجماع های خوبی برسیم . در حالی که ضرورت کار فرهنگی در جامعه کاملا مشهود است و این امر نیز جز با همکاری و همفکری گروها و طیف های  مختلف حاصل نمی شود . ناتوانی در کار گروهی و تشکیلاتی و عدم پذیرش آراء و سلایق دیگران یکی از معضلات موجود در راه اشاعه فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی در بین آحاد مردم است .

به نظر میرسد  به خاطر نیاز به کارهای گروهی و تشکیلاتی باید آموزش های لازم جهت کار جمعی ، فدا کردن سلیقه و تفکر فردی برای شورا و گروه ، پذیرش انتقاد و آراء مخالف به شکل های مختلف برنامه ریزی گردد تا شاهد پیشرفت روز افزون در کارگروهی باشیم  و برکات آن را مشاهده کنیم .

نظرتان را ارسال کنید.

اَللّهُمَّ
كُنْ لِوَلِيِّكَ
الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ
صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ
في هذِهِ السّاعَه وَفي كُلِّ ساعة
وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً
وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ
طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها
طَويلا

چه انتظار عجيبي !
تو بين منتظران هم عزيز من چه غريبي!
عجيبتر كه چه آسان نبودنت شده عادت !
چه بي خيال نشستيم !
نه كوششي نه وفائي.
فقط نشسته و گفتيم:
خداكند كه بيائي ...
rss
rss


سکوت دل، گاه نوشته های یک منتظر ظهور است.

حق کپی‌رایت برای سکوت دل محفوظ است.