logo
 • چه جمعه هاكه يك به يك غروب شد نيامدي

  چه بغضها كه در گلو رسوب شد نيامدي

  براي ما كه خسته ايم ودل شكسته ايم، نه / ولي براي عده اي چه خوب شد ، نيامدي/ تمام طول هفته را به انتظار جمعه ام / دوباره صبح، ظهر، نه / غروب شد ، نيامدي.

 • السلام عليك ياأباعبدالله

  وعلي الارواح التي حلت بفنائك عليكم مني جميعا

  سلام الله أبدا مابقيت وبقي الليل والنهار ولاجعله الله آخر العهد مني لزيارتكم

۰
سید پیام
۱۹دی

در حال حاضر صدا و سیما بزرگترین مرکز فرهنگی کشور به حساب می آید که در زندگی و جامعه مردم ما نقش اساسی برعهده دارد بنابراین حساسیت نسبت به کار صدا و سیما بسیار بالاست و مردم با دقت فراوان برنامه های صدا و سیما را دنبال میکنند و به دلیل بالا رفتن سطح آگاهی مردم ، سطح انتظار مردم نیز از این رسانه هر روز بالاتر میرود.

کشور ایران با داشتن اقوام و مذاهب گوناگون حکم شمشیر چند لبه را دارد اگر گروه ها و مذاهب و اقوام متحد شوند باعث تقویت و اقتدار بیشتر کشور خواهد بود . و درصورت بروز اختلاف و شکاف بین اقوام صدمات جبران ناپذیری بر پیکره کشور وارد خواهد شد .

همه میدانند که در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران دارای دشمنان قسم خورده داخلی و خارجی فراوانی می باشد که با کینه فراوان در حال ضربه زدن به نظام و انقلاب میباشند و جبران مافات این دشمنی ها نقش مسئولان و نهادهای فرهنگی را سنگین تر خواهد کرد.

سرزمین کهن

برای نمونه سریال سرزمین کهن ، که برای یک دیالوگ توهین آمیز به قوم بختیاری و لرها باعث ایجاد کدورت و سواستفاده دشمن گردید و سبب تحمیل هزینه شد . این نکته مهم است که از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون از قویمیت بختیاری و لر ها هیچگونه حاشیه و حرکتی ضد نظام اسلامی دیده نشده بود و دلیل این  اعتراضات هم صرفا بجهت توهین به قومیت بوده و نه حرکتی علیه انقلاب اسلامی .

رامبدجوان

در چند شب پیش نیز در برنامه تلویزیونی بعضی ها ، مجری برنامه از آقای رامبدجوان خواستند برنامه را به روش خودشان تمام کنند که با شوخی رامبد جوان با لهجه و زبان سیستانی ها موجب شکل گیری موج جدیدی برای راه اندازی اعتراضات و برانگیختن حساسیت های قویمی شده بود که با واکنش به موقع صدا و سیما و عذر خواهی رامبدجوان ، رفع گردید .

درجامعه امروز که با  به راه افتادن شبکه های اجتماعی ، ارتباطات مدرن و سریع شده است  ، رسانه ها باید با حساسیت بیشتری نسبت به تفرقه افکنی بین قومیت ها و موج سواری معاندان نظام داشته باشند و در جهت تقویت وحدت بین اقوام و مذاهب گام بردارند . مخصوصا که در حال حاضر یکی از دلایل شعله ور شدن آتش جنگ و آشوب در کشور های منطقه ، استفاده از سلاح تفرقه افکنی است .

به نظر میرسد ، مردم نیز باید خیلی بیشتر مراقب شایعات و شبهه ها برای به حاشیه بردن باشند . مخصوصا که در شبکه های اجتماعی یک کلاغ چهل کلاغ کردن های بیشماری وجود دارد. و برخی خواسته و ناخواسته به آن دامن می زنند .

نظرتان را ارسال کنید.

اَللّهُمَّ
كُنْ لِوَلِيِّكَ
الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ
صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ
في هذِهِ السّاعَه وَفي كُلِّ ساعة
وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً
وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ
طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها
طَويلا

چه انتظار عجيبي !
تو بين منتظران هم عزيز من چه غريبي!
عجيبتر كه چه آسان نبودنت شده عادت !
چه بي خيال نشستيم !
نه كوششي نه وفائي.
فقط نشسته و گفتيم:
خداكند كه بيائي ...
rss
rss


سکوت دل، گاه نوشته های یک منتظر ظهور است.

حق کپی‌رایت برای سکوت دل محفوظ است.