logo
  • چه جمعه هاكه يك به يك غروب شد نيامدي

    چه بغضها كه در گلو رسوب شد نيامدي

    براي ما كه خسته ايم ودل شكسته ايم، نه / ولي براي عده اي چه خوب شد ، نيامدي/ تمام طول هفته را به انتظار جمعه ام / دوباره صبح، ظهر، نه / غروب شد ، نيامدي.

  • السلام عليك ياأباعبدالله

    وعلي الارواح التي حلت بفنائك عليكم مني جميعا

    سلام الله أبدا مابقيت وبقي الليل والنهار ولاجعله الله آخر العهد مني لزيارتكم

۰
سید پیام
۳بهمن

یکی از بحث های داغ روز که کمتر کسی از آن بی نصیب مانده است ، استفاده از نرم افزارهای شبکه های اجتماعی است .  در حالیکه روز به روز بر تعداد اینگونه نرم افزار ها با امکانات مختلف افزوده می شود به همان نسبت بلکه خیلی بیشتر ، کاربران آن رو به فزونی است . تا جایی که ممکن است یک کاربر همزمان از چند نرم افزار استفاده کند .

کاربرانی که در اکثر مواقع بدون محدودیت سنی از کودکی تا میانسالی و بدون هیچ محدودیت ابزاری در حال استفاده از این گونه نرم افزار ها هستند . البته با توجه به اینکه امروزه تقریبا همه کودکان و نوجوانان به تلفن همراه و رایانه دسترسی دارند و خانواده ها با آگاهی یا بدون آگاهی آن را خیلی راحت در اختیار فرزندان قرار می دهند ، دوری از این امر نیز اجتناب ناپذیر است .

این روزها اگر سرمان در گوشی و تبلت و کامپیوتر نباشد و فرصتی داشته باشیم تا نگاهی به اطراف بیاندازیم ، حتما با این صحنه زیاد روبرو شده ایم . ( زنان و مردان و کودکان گوشی به دست که مشتاقانه به صفحه آن چشم دوخته یا در حال نوشتن چیزی هستند ) و باز متاسفانه این چشم انداز حتی هنگام صرف غذا ، قبل از خواب یا حتی در ساعات کاری در ادارات و بین کارمندان هم قابل رویت است .

حالا جدا از مضرات استفاده فیزیکی که زیاد در باب آن گفتگو می شود ، یاید دید استفاده از این نرم افزار ها چه جذابیتی دارد که همگان را اینگونه شیفته خود کرده است ؟

مخصوصا که در بدو امر به صورت رایگان و با روش نصب خیلی آسان به دست کاربران می رسد .

شبکه های موبایل

بیشتر کاربران از اینکه اوقات فراغت شان از این طریق پر می شود یا هزینه ارتباط کمتر است ، خوشحال و راضی هستند . اما واقعیت امر این است که به مرور زمان افراد وابستگی و دلبستگی خاصی نسبت به آن پیدا کرده و جهت ارضاء نیازهای فکری و روحی خود هر روز در پی گسترده تر کردن این ارتباطات هستند و به ناچار وقت و انرژی بیش از حدی برای آن صرف می کنند . حتی در برخی موارد و به خصوص افرادی که دچار معضلات و کمبودهای عاطفی  هستند یا دارای روحیه حساس و لطیف تر از دیگران ، یا در دنیای واقعی به آنچه که می خواهند دست نیافته اند ، با خرج احساسات و عواطف خود در محیط های مجازی دچار مشکلات و معضلات فراوانی می شوند که متاسفانه مواردی از این دست رو به فزونی است .

در حالیکه میتوان از این پتانسیل در جهت بهتری بهره برد ، اما باید فکری به حال فرهنگ استفاده از آن نیز نمود .

به نظر می رسد یکی از دلایل گرایش روز افزون به این شبکه های اجتماعی ، بیکاری و عدم برنامه ریزی صحیح و نداشتن مدیریت زمان در امور است .  به خصوص برای بانوان و کودکان .

نظر شما چیست ؟

نظرتان را ارسال کنید.

اَللّهُمَّ
كُنْ لِوَلِيِّكَ
الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ
صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ
في هذِهِ السّاعَه وَفي كُلِّ ساعة
وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً
وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ
طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها
طَويلا

چه انتظار عجيبي !
تو بين منتظران هم عزيز من چه غريبي!
عجيبتر كه چه آسان نبودنت شده عادت !
چه بي خيال نشستيم !
نه كوششي نه وفائي.
فقط نشسته و گفتيم:
خداكند كه بيائي ...
rss
rss


سکوت دل، گاه نوشته های یک منتظر ظهور است.

حق کپی‌رایت برای سکوت دل محفوظ است.