logo
 • چه جمعه هاكه يك به يك غروب شد نيامدي

  چه بغضها كه در گلو رسوب شد نيامدي

  براي ما كه خسته ايم ودل شكسته ايم، نه / ولي براي عده اي چه خوب شد ، نيامدي/ تمام طول هفته را به انتظار جمعه ام / دوباره صبح، ظهر، نه / غروب شد ، نيامدي.

 • السلام عليك ياأباعبدالله

  وعلي الارواح التي حلت بفنائك عليكم مني جميعا

  سلام الله أبدا مابقيت وبقي الليل والنهار ولاجعله الله آخر العهد مني لزيارتكم

۲
سید پیام
۲۶شهریور

لیست زیر لیست ۱۰ کشوری است که بیشترین نرخ تجاوز به زن‌ها متعلق به آن‌هاست. شما شگفت زده خواهید شد که ببینید که بیشتر کشورهای توسعه یافته، مانند آمریکا، سوئد، فرانسه، کانادا، انگلستان و آلمان بیشتر از همه غرق در این باتلاق هستند.

 1. اتیوپی

طبق برآوردها، اتیوپی یکی از بالاترین نرخ‌های خشونت علیه زنان را در جهان داراست. طبق یک گزارش سازمان ملل، حدود ۶۰ درصد زنان اتیوپیایی در معرض خشونت جنسی قرار گرفته‌اند. تجاوز مشکلی جدی در اتیوپیست. این کشور به واسطه ازدواج با زنان از طریق ربایش بدنام شده است. در بسیاری از مناطق اتیوپی، این امری رایج است که یک مرد، همراه با دوستانش دختر یا زنی را بعضاً با استفاده از اسب می‌دزدند. فرد رباینده عروس مدنظر را پنهان کرده تا زمانی که او حامله شود. طبق گزارش‌ها، دخترانی حتی با سن ۱۱ سال با هدف ازدواج ربوده شده‌اند. همچنین، نیروهای نظامی اتوپیایی متهم به تجاوزهای سیستماتیک به شهروندان هستند.

۹٫ سریلانکا

نیروهای امنیتی سریلانکا همچنان به شکنجه و تجاوز متهمان مشغول‌اند. اخیراً ادعاهایی وجود داشته که شکنجه و تجاوز از سوی نیروهای سریلانکایی ۴ سال بعد از پایان جنگ نیز ادامه داشته است. گزارش سازمان ملل از چند کشور روی مردها و خشونت نشان می‌دهد که ۵/۱۴ درصد از مردهای سریلانکایی در طول زندگیشان مرتکب عمل تجاوز می‌شوند. در سال گذشته ۹/۴ درصد مرتکب تجاوز شدند که ۷/۲ درصد آن‌ها به یک مرد دیگر تجاوز کرده‌اند و ۶/۱ درصد آن‌ها در تجاوز گروهی شرکت داشته‌اند. و ۵/۹۶ آن‌ها بعد از ارتکاب جرم نگران یا پشیمان نمی‌شوند. ۹/۶۴ درصد متجاوزین بیش از یک بار مرتکب این عمل شده‌اند و ۱/۱۱ درصد آن‌ها به بیش از ۴ دختر یا زن تجاوز کرده‌اند.

۸٫ کانادا

۲۵۱۶۹۱۸ مورد تجاوز در این کشور پهناور گزارش شده است که فقط ۶ درصد کل موارد تجاوز محسوب می‌شود. طبق گزارش‌ها، بیش از یک زن از هر سه زن تجربه حمله جنسی داشته و فقط ۶ درصد خشونت‌های جنسی به پلیس گزارش شده‌اند. طبق موسسه عدالت بریتیش کلمبیا، یک مورد از هر ۱۷ زن مورد تجاوز قرار می‌گیرند، ۶۲ درصد قربانیان تجاوز به صورت فیزیکی آسیب می‌بینند، ۹ درصد مورد ضرب و شتم و آسیب جدی قرار می‌گیرند.

۷٫ فرانسه

تجاوز تا سال ۱۹۸۰ در فرانسه جرم محسوب نمی‌شد. قوانین حمایت از امنیت و حقوق زنان در فرانسه نسبتاً جدید تلقی می‌شوند. قوانین پیش از آن مبتنی بر اصول اخلاقی قرن ۱۹ بودند. قانونی درباره آزار و اذیت جنسی در سال ۱۹۹۲ تصویب شد و موردی دیگر نیز درباره آزار و اذیت‌های اخلاقی در سال ۲۰۰۲ به تصویب رسید. جدیدترین قانون برای مبارزه علیه خشونت زنان نیز در سال گذشته مصوب شد. مطالعات دولت نشان می‌دهد که سالانه ۷۵ هزار تجاوز در کشور رخ می‌دهد که فقط ۱۰ درصد قربانیان شکایت می‌کنند. فرانسه با تعداد کل تجاوزهای گزارش شده ۳۷۷۱۸۵۰ مورد در مکان هفتم جهان قرار دارد.

بیشترین نرخ تجاوز به زن ها

۶٫ آلمان

طبق برآوردها، حدود ۲۴۰۰۰۰ زن و دختر تا به حال در اثر این جرم جان خود را از دست داده‌اند. آلمان با ۶۵۰۷۳۹۴ مورد در امسال رتبه ششم را داراست که رقم زیادیاست. کاتولیک‌های آلمانی به قربانیان اجازه داده‌اند قرص‌های ضدبارداری مصرف کنند. کشوری که در فناوری به سرعت پیش می‌رود، در حقیقت در انسانیت واقعاً در حال پس رفت است.

۵٫ انگلستان

بسیاری از مردم آرزو دارند در انگلستان زندگی کنند یا حتی فقط آنجا را ببینند، چرا که یکی از توسعه یافته ترین کشورهاست. اما مطمئناً نمی‌دانند که این کشور عمیقاً گرفتار مسئله خشونت‌های جنسی و تجاوز است. در ژانویه ۲۰۱۳، وزارت دادگستری، دفتر آمار ملی و اداره داخلی نخستین بولتن آماری رسمی مشترک درباره خشونت‌های جنسی را با نام نگاهی به خشونت جنسی در انگلستان و ولز منتشر کردند. بر اساس این گزارش، حدود ۸۵هزار زن سالانه به طور متوسط مورد تجاوز قرار می‌گیرند. بیش از ۴۰۰ هزار زن نیز سالانه با خشونت‌های جنسی مواجه می‌شوند. ۱ نفر از هر ۵ زن ۱۶ تا ۵۹ ساله چند نوع از خشونت‌های جنسی را تجربه کرده است.

۴٫ هند

هند کشوریاست که با آمار رو به رشد تجاوز جنسی روبروست. تجاوز جنسی در هند یکی از رایج‌ترین جرائم علیه زنان محسوب می‌شود. طبق دفتر سوابق جرائم ملی در سال ۲۰۱۲، ۲۴۹۲۳ مورد تجاوز جنسی در هند گزارش شد، اما کارشناسان بر این باورند که تعداد موارد گزارش نشده خشونت‌های جنسی بسیار بیش از این حرفهاست. از این تعداد، ۲۴۴۷۰ مورد از سوی خانواده، والدین، بستگان، همسایه‌ها، و سایر افراد آشنا رخ داده که بیانگر این است که ۹۸ درصد موارد تجاوزهای گزارش شده توسط مردان آشنا انجام شده است. آخرین برآورد نشان می‌دهد که در هر ۲۲ دقیقه یک مورد تجاوز جدید در هند گزارش می‌شود.

۳٫ سوئد

سوئد بیشترین میزان وقوع تجاوز گرازش شده در اروپا و یکی از بالاترین آمارها در دنیا را به خود اختصاص داده است. یک نفر از چهار زن در سوئد یکی قربانی تجاوز می‌شود. تا سال ۲۰۱۰، پلیس سوئد بیشترین تعداد خشونت‌ها را به ثبت رسانده بود؛ ۶۳ مورد در ۱۰۰هزار ساکن. این کشور سومین رتبه میزان تجاوز در دنیا را داراست. در سال ۲۰۰۹، ۱۵۷۰۰ مورد خشونت جنسی در سوئد گزارش شد که افزایشی ۸ درصدی را در مقایسه به سال ۲۰۰۸ نشان می‌دهد که ۵۹۴۰ مورد آن‌ها تجاوز جنسی بوده (شامل تجاوزهای در ملأ عام) که عامل ۷۵۹۰ مورد از گزارشات بوده است. در آوریل ۲۰۰۹، گزارش شد که جرائم جنسی در ده سال منتهی به آن ۵۸% رشد داشته است. طبق گزارش پژوهش اتحادیه اروپا، سوئد بیشترین میزان وقوع تجاوز گرازش شده در اروپا را داراست.

۲٫ آفریقای جنوبی

این کشور یکی از بیشترین آمارهای وقوع تجاوز را در دنیا دارد، به طوری که در سال ۲۰۱۲ حدود ۶۵۰۰۰ مورد تجاوز و سایر خشونت‌های جنسی گزارش شدند. شیوع جرم این کشور را به «پایتخت تجاوز جهان» معروف کرده است. طبق نظرسنجی یک موسسه، یک نفر از ۳ زن در جامعه آماری ۳۰۰۰ نفر اعلام کرده بودند که در سال گذشته مورد تجاوز قرار گرفتند. بیش از ۲۵ درصد مردان آفریقای جنوبی در پاسخ به سؤال نظرسنجی منتشر شده توسط شورای تحقیقات پزشکی انجام تجاوز را تأیید کردند؛ که نیمی از آن‌ها گفته‌اند که به بیش از یک زن تجاوز کرده‌اند. سه نفر از چهار نفر آن‌ها تأیید کردند که در دوران نوجوانیشان قبلاً مورد حمله قرار گرفته‌اند. آفریقای جنوبی یکی از کشورهای دارای بیشترین آمار تجاوز به بچه‌ها و کودکان است. اگر فرد متجاوز دستگیر شود، زمان حبس او حدود ۲ سال خواهد بود.

 1. آمریکا

مثلاً ابرقدرت جهان مقام اول شیوع تجاوز را در جهان داراست. طبق اعلام دفتر آمارهای قضایی آمریکا، ۹۹ درصد متجاوزین را مردها تشکیل می‌دهند و از بین قربانیان، ۹۱ درصد زنان و ۹ درصد مرد هستند. طبق بررسی مرکز ملی خشونت علیه زنان، یک نفر از ۶ زن و یک نفر از ۳۳ مرد آمریکایی یک مورد اقدام به تجاوز یا تجاوز کامل را در زندگیشان تجربه کرده‌اند. بیش از یک چهارم زنان در سنت نوجوانی و اوایل جوانی اعلام کرده‌اند که بعد از ۱۴ سالگی، مورد حمله به نیت تجاوز یا تجاوز کامل قرار گرفته‌اند. از این همه، فقط ۱۶ درصد آن‌ها گزارش شده‌اند. تجاوزهای علنی در آمریکا رایج نیست، و بیشتر موارد تجاوز در خانه‌ها انجام می‌گیرد.

”لیست۱۰ کشور که بیشترین نرخ تجاوز به زن ها را دارند“ دارای ۲ نظر است.

 1. ناشناس می‌گه:

  کس غنچه ی نهان شده در برگ را نچید،
  از بی حجابی است اگر عمر گل کم است…!

 2. بی تا می‌گه:

  باز پاییز است، اندکی از مهر پیداست
  حتی در این دوران بی مهری باز هم پاییز زیباست
  مهرت قشنگ ٬ پاییزت مبارک . . .

نظرتان را ارسال کنید.

اَللّهُمَّ
كُنْ لِوَلِيِّكَ
الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ
صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ
في هذِهِ السّاعَه وَفي كُلِّ ساعة
وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً
وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ
طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها
طَويلا

چه انتظار عجيبي !
تو بين منتظران هم عزيز من چه غريبي!
عجيبتر كه چه آسان نبودنت شده عادت !
چه بي خيال نشستيم !
نه كوششي نه وفائي.
فقط نشسته و گفتيم:
خداكند كه بيائي ...
rss
rss


سکوت دل، گاه نوشته های یک منتظر ظهور است.

حق کپی‌رایت برای سکوت دل محفوظ است.